امروز: چهارشنبه ٢٦ دی ١٣٩٧


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار لرستان به دانشگاه لرستان آمد

بازدید استاندار لرستان و هیئت همراه از محل ساخت تقاطع غیرهم سطح ورودی دانشگاه لرستان

استاندار لرستان، دکتر سیدموسی خادمی، به منظور بررسی میدانی ساخت تقاطع غیرهم‌سطح ورودی دانشگاه لرستان، از محل احداث این پروژه بازدید کرد.

دکتر خادمی، عصر روز یکشنبه 19 فروردین‌ماه به همراه هیئت همراه از محل ساخت تقاطع غیرهم‌سطح ورودی دانشگاه لرستان بازدید کرد و سپس در محل سالن کنفرانس دانشکده علوم اقتصادی و اداری دانشگاه لرستان، تشکیل جلسه داد.

رئیس دانشگاه لرستان، دکتر خسرو عزیزی، ضمن عرض خیرمقدم به استاندار لرستان، توضیح داد:«با پیگیری تیم مدیریتی دانشگاه لرستان و پیگیری نمایندگان خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی، آقای دکتر محمد بیرانوندی و جناب آقای محمدرضا ملکشاهی‌راد، مبلغ 4 میلیارد تومان برای ساخت این تقاطع اختصاص داده شده است».

رئیس دانشگاه لرستان از پیگیری‌های نمایندگان خرم‌آباد و چگنی _ محمد بیرانوندی و محمدرضا ملکشاهی‌راد _ سپاسگزاری کرد.

دکتر خسرو عزیزی تصریح کرد:«این تقاطع غیرهم‌سطح بایستی از نظر معیارهای زیبایی‌شناختی معماری هم مورد توجه قرار گیرد زیرا در جاده اصلی ورودی شهر خرم‌آباد قرار دارد».

رئیس دانشگاه لرستان تأکید کرد:«مهم آن است که پروژه از نظر کیفی به‌صورت مطلوبی احداث شود که ساخت این تقاطع از مطالبات دانشگاهیان دانشگاه لرستان است و ساخت آن باعث کاهش چند کیلومتری فاصله خرم‌آباد تا دانشگاه است».  

سرپرست معاونت عمرانی استاندار لرستان، رضا آریایی و شهردار خرم‌آباد، وحید رشیدی در این جلسه حضور داشتند و مدیر گروه عمران دانشگاه لرستان و عضو هیئت علمی دانشگاه، دکتر فریدون امیدی‌نسب _ دانش‌آموخته‌‌ی دکترای عمران (سازه) _ دکتر حمیدرضا باباعلی (شرکت مشاور طیف بازتاب طرح) و مدیر امور عمرانی دانشگاه لرستان _ مهندس ایمان بهرامی‌چگنی _ گزارش کاملی از انواع گزینه‌ها برای ساخت تقاطع غیرهم‌سطح ورودی دانشگاه لرستان ارائه کردند.

مشاوران اقتصادی و عمرانی استاندار لرستان _ حمید رشیدی و احمد مرادپور و فرماندار خرم‌آباد، اسد عبدالهی نیز در این جلسه حضور داشتند و از زوایای مختلف اجتماعی، عمرانی به موضوع پرداخته شد.

مدیرکل دفتر فنی استانداری لرستان، سیدعلی موسوی و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان لرستان، علی هادی‌چگنی نیز نقطه نظرات خود را درباره‌ی پروژه بیان کردند.

استاندار لرستان دستور داد براساس مطالعات جامع مشاور طرح، در نهایت گزینه‌ی «بهینه‌تری» از نظر جانمایی، انتخاب شود.

در این جلسه، معاون پشتیبانی و توسعه دانشگاه لرستان، دکتر محمد جعفری توضیح داد که براساس توافق اولیه، هزینه ساخت تقاطع غیرهم‌سطح اینگونه است که سهم اعتباری دانشگاه لرستان همراه با سهم استانداری لرستان، دانشگاه پیام‌نور و دانشگاه علوم پزشکی استان لرستان همراه هم به‌صورت مشترک دیده شده و به امضا رسیده است.  

موضوع دیگر این جلسه، ارائه‌ی گزارش مطالعات اولیه پلهای رودخانه خرم‌رود خرم‌آباد بود که شهردار خرم‌آباد و مدیرکل دفتر فنی استانداری لرستان، توضیحات لازم را ارائه کردند.

مجری اجرایی پروژه ساخت زیرگذر بهارستان خرم‌آباد نیز در جلسه حضور داشت و روند کار را توضیح داد.

استاندار لرستان، خادمی تأکید کرد:«برنامه‌محوری برای هر پروژه‌ای مهم است و سرعت ساخت پروژه زیرگذر بهارستان باید بیشتر شود».

وی تصریح کرد:«این پروژه هرچه سریعتر باید به تعیین تکلیف نهایی برسد».

مجری اجرایی پروژه نیز خصوصیات و برخی مشکلات پروژه را به صورت کامل توضیح داد.

قبل از آنکه استاندار لرستان و هیئت همراه در دانشگاه لرستان حضور پیدا کنند، از پروژه‌ی ساخت زیرگذر بهارستان خرم‌آباد که در حال اجراست، بازدید کردند.


 


٠٩:١٤ - دوشنبه ٢٠ فروردين ١٣٩٧    /    شماره : ٤٠١٩    /    تعداد نمایش : ١٥٦٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

تمامی حقوق برای دانشگاه لرستان محفوظ می باشد.طراحی و پشتیبانی: واحد فناوری اطلاعات