Ar En
اخبار > تأکید رئیس دانشگاه لرستان بر تقویت فعالیت های پژوهشکده زنبور عسل دانشگاه لرستان در نشست با کارآفرین برتر پرورش زنبور عسل


  چاپ        ارسال به دوست

تأکید رئیس دانشگاه لرستان بر تقویت فعالیت های پژوهشکده زنبور عسل دانشگاه لرستان در نشست با کارآفرین برتر پرورش زنبور عسل

 

دکتر خسرو عزیزی، رئیس دانشگاه لرستان در نشست مشترک با اسداله عالیخانی، کارآفرین برتر استان و کشور در حوزه پرورش زنبور عسل و عضو هیئت مؤسس پژوهشکده زنبور عسل دانشگاه لرستان، بر تقویت هرچه بیشتر ارتباط بین دانشگاه و بخش‌ خصوصی استان متناسب با ظرفیت‌ها و توانمندی‌های استان تأکید کرد.

در این نشست، دکتر محمد جعفری، معاون پشتیبانی و توسعه دانشگاه، دکتر محمد فیضیان، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه و دکتر احمد اسماعیلی، مدیر ارتباط با جامعه و کارآفرینی دانشگاه نیز حضور داشتند.  

پژوهشکده زنبور عسل دانشگاه لرستان در جهت تقویت ارتباط بین دانشگاه و جامعه برای ارتقای تولید در استان و رفع مشکلات استان در حوزه پرورش زنبور عسل تشکیل شده است.

رئیس دانشگاه لرستان در این نشست که صبح روز یکشنبه، 25 خردادماه در محل حوزه ریاست دانشگاه لرستان تشکیل شد گفت:«پژوهشکده زنبور عسل دانشگاه لرستان می‌تواند با تقویت همکاری با بخش خصوصی استان، گام‌های مهمی در راستای رفع مشکلات حوزه پرورش زنبور عسل استان برمبنای ارائه راهکارهای کارشناسی متخصصان دانشگاهی بردارد».

دکتر عزیزی افزود:«راه‌اندازی پژوهشکده زنبور عسل دانشگاه لرستان در راستای تقویت مفهوم دانشگاه جامعه‌محور بوده است؛ دانشگاهی که تلاش می‌کند ارتباط و همکاری خود را بخش‌های مختلف جامعه در راستای رفع مشکلات و چالش‌ها براساس توسعه فعالیت‌های تقاضامحور تحقیقاتی، پژوهشی گسترش دهد».

رئیس دانشگاه لرستان تصریح کرد:«دانشگاه لرستان دارای اعضای هیئت علمی متخصص در حوزه‌های مختلف است و بخش‌های اجرایی و خصوصی استان، بایستی با رویکرد تقویت تحقیقات و پژوهش‌های کاربردی، ارتباط و همکاری خود را با دانشگاه توسعه دهند تا بیش از پیش، از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های متخصصان و پژوهشگران دانشگاهی استان در جهت رفع مشکلات استان استفاده شود».

در این نشست، اسداله عالیخانی که از جمله کارآفرینان برتر حوزه پرورش زنبور عسل استان و کشور است از تلاش‌های تیم مدیریتی دانشگاه لرستان برای ایجاد پژوهشکده زنبور عسل دانشگاه لرستان تقدیر کرد.

وی نیز بر این نکته تأکید کرد که استان لرستان دارای ظرفیت‌ها و توانمندی‌های فراوانی در عرصه‌های گوناگون از جمله حوزه پرورش زنبور عسل است و بایستی تحقیقات و پژوهش‌های کاربردی دانشگاهی را در این عرصه توسعه داد.

عالیخانی افزود:«راه‌اندازی پژوهشکده زنبور عسل دانشگاه لرستان، یک گام مهم و اثرگذار برای ارتقای کیفیت تولید عسل در استان لرستان است و بایستی تحقیقات و پژوهش‌های کاربردی در زمینه فرآورده‌های زنبور عسل را هم توسعه داد».

در این نشست صمیمی، مصطفی مرادی و محسن مرادی از فعالان حوزه پرورش زنبور عسل نیز حضور داشتند و دیدگاه‌‌های خود را در راستای تقویت فعالیت‌های پژوهشکده زنبور عسل دانشگاه لرستان بیان کردند.

گفتنی است این پژوهشکده در مهرماه 98 با حضور دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افتتاح شد.
١٢:٢١ - يکشنبه ٢٥ خرداد ١٣٩٩    /    شماره : ٧٠٣٥    /    تعداد نمایش : ٢١٩٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

درباره دانشگاه
+۸۳۰۰ دانشجو +۳۰۰ اعضای هیات علمی ۶۵ گروه آموزشی
در سال 1372 عملاً و به طور رسمي از عنوان مجتمع به دانشگاه ارتقاء يافت. هيأت امناي اين دانشگاه نيز در سال 1383 از هيأت امناي دانشگاه‌هاي منطقه غرب کشور جدا شده و بصورت مستقل فعالیت دارد. دوره اول هیات امنای این دانشگاه از سال 83 تا 88 بوده و دوره دوم از سال 89 تا کنون ادامه دارد.