امروز: دوشنبه ٠٥ خرداد ١٣٩٩


  چاپ        ارسال به دوست

تأکید رئیس دانشگاه لرستان بر تداوم پیگیریها برای تهیه دانشنامه دفاع مقدس استان لرستان

 

رئیس دانشگاه لرستان بر تلاش هرچه بیشتر در جهت تصویب اعتبارات مورد نیاز برای تهیه دانشنامه دفاع مقدس استان لرستان، تأکید کرد.

صبح روز دوشنبه، 31 تیرماه، جلسه کمیته آموزش، پژوهش و اسناد دفاع مقدس استان لرستان در محل حوزه ریاست دانشگاه لرستان و به ریاست دکتر خسرو عزیزی، تشکیل شد.

در این جلسه، سرهنگ حجت‌اله ناصرپور، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان لرستان و سایر اعضای کمیته، حضور داشتند.

دکتر خسرو عزیزی، رئیس دانشگاه لرستان بر ترویج هرچه بیشتر فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه به ویژه در بین جوانان و دانشجویان تأکید کرد.

دکتر عزیزی تصریح کرد:«همه مجموعه‌های دانشگاهی استان، نخبگان و اندیشمندان استان و همه دستگاهها بایستی در تهیه دانشنامه دفاع مقدس استان لرستان براساس یک کار تیمی منسجم، مشارکت فعال داشته باشند».

وی تشریح کرد:«تهیه دانشنامه دفاع مقدس استان لرستان یک ضرورت و یک کار عظیم و بزرگ است و بایستی این دانشنامه، به گونه‌ای تهیه شود که در شأن و منزلت شهدا، ایثارگران و جانبازان باشد».

رئیس دانشگاه لرستان، توضیح داد:«استان لرستان بیش از شش هزار شهید، تقدیم انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی کرده است و این باعث افتخار ماست».

وی اظهار داشت:«بایستی با یک کار منسجم علمی و قوی گروهی، دانشنامه دفاع مقدس استان لرستان تهیه شود».

دکتر خسرو عزیزی افزود:«کارهایی همچون خلاصه‌نویسی و تبدیل خلاصه‌ نویسی‌ها به فایل‌های صوتی نیز در ذیل دانشنامه دفاع مقدس استان لرستان انجام می‌شود».

وی تشریح کرد:«برای تصویب نهایی اعتبارات مورد نیاز برای تهیه دانشنامه دفاع مقدس استان لرستان، بایستی طرح در کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان لرستان مطرح شود و در نهایت با همکاری همدیگر، بتوانیم اعتبارات مورد نیاز را در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان و شورای دفاع مقدس استان، به تصویب نهایی برسانیم».

رئیس دانشگاه لرستان تصریح کرد:«باید در تهیه دانشنامه دفاع مقدس استان لرستان، از همه ظرفیتها و پتانسیل‌های علمی جامعه دانشگاهی استان استفاده شود».

دکتر عزیزی توضیح داد:«در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، تعداد 12 پایان‌نامه دانشجویی در مقاطع تحصیلی ارشد و دکترا در دانشگاه لرستان و با موضوعات مرتبط با فرهنگ ایثار و شهادت، تهیه شده است».

رئیس دانشگاه لرستان، بیان کرد:«نوع نگاه و رویکرد استاندار محترم استان، جناب آقای دکتر خادمی نیز برای تهیه دانشنامه دفاع مقدس استان لرستان، کاملاً حمایت‌گرایانه است».

سرهنگ حجت‌اله ناصرپور، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان لرستان نیز در این جلسه از همکاریها و پیگیریهای ریاست دانشگاه لرستان در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، قدردانی کرد.

سرهنگ ناصرپور، تصریح کرد:«همه باید تلاش کنیم و بیش از پیش، پای کار بیاییم تا دانشنامه دفاع مقدس استان لرستان، تهیه شود».

وی توضیح داد:«دانشنامه دفاع مقدس استان لرستان، به واقع، نشان دادن سلحشوریهای مردم استان لرستان است».

سرهنگ ناصرپور، افزود:«همه از جمله رسانه‌ها نیز برای ترویج و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت و منعکس کردن فداکاریهای رزمندگان دفاع مقدس به نسل جوان، بایستی تلاش مضاعف نمایند».

سایر اعضای کمیته آموزش، پژوهش و اسناد دفاع مقدس استان لرستان نیز هرکدام در این جلسه، دیدگاهها و نقطه نظرات خود را در راستای تهیه دانشنامه دفاع مقدس استان لرستان، ارائه نمودند.
١٤:٥٠ - دوشنبه ٣١ تير ١٣٩٨    /    شماره : ٥٨٧٦    /    تعداد نمایش : ١٢٣١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

تمامی حقوق برای دانشگاه لرستان محفوظ می باشد.طراحی و پشتیبانی: واحد فناوری اطلاعات