Ar En
اخبار > نشست شورای فرهنگی و اجتماعی دانشگاه لرستان به ریاست دکتر عزیزی/ تأکید بر بزرگداشت سالگرد شهادت سردار دل ها


  چاپ        ارسال به دوست

نشست شورای فرهنگی و اجتماعی دانشگاه لرستان به ریاست دکتر عزیزی/ تأکید بر بزرگداشت سالگرد شهادت سردار دل ها

 

 

نشست شورای فرهنگی و اجتماعی دانشگاه لرستان به ریاست دکتر خسرو عزیزی، با موضوع برنامه های بزرگداشت سالگرد شهادت سردار رشید جهان اسلام، حاج قاسم سلیمانی، برگزار شد.

در این نشست، که چهارشنبه، 3 دی ماه به صورت مجازی برگزار شد دکتر عزیزی، رئیس دانشگاه لرستان، گفت:«همه ابعاد و جنبه های زندگی سردار رشید جهان اسلام، سردار شهید سلیمانی باید برای ما الگو باشد و رسالت همه ماست جنبه های مختلف زندگی سردار دل ها را برای نسل جوان و دانشجویان، تبیین کنیم؛ وظیفه ماست که یاد و خاطره سردار شهید سلیمانی را گرامی بداریم و به بهترین شکل ممکن، آیین های گرامیداشت و بزرگداشت سردار دل ها، برگزار شوند؛ حضور میلیونی مردم شهیدپرور ایران اسلامی در مراسم تشیع پیکر پاک و مطهر سردار بزرگ اسلام و ایران، سردار حاج قاسم سلیمانی، نشاندهنده جایگاه ممتاز این شهید بزرگ و قدرشناسی مردم است؛ ما هم به عنوان جامعه دانشگاهیان، وظیفه داریم برنامه های گرامیداشت و بزرگداشت سالگرد شهادت این سردار بزرگ، هرچه بهتر و باشکوهتر متناسب با شرایط فعلی، به صورت مجازی برگزار شوند؛ امنیت و اقتدار امروز ایران اسلامی مرهون جانفشانی های شهیدان، به ویژه رشادت ها و مجاهدت های شهدای سرافراز و مردان بزرگی همچون سردار شهید سلیمانی است».

وحدت در جهان اسلام؛ مهم ترین شاخص مورد توجه سردار دل ها

در این نشست مجازی، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حبیب حاتمی کن کبود، مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان لرستان و دانشگاه لرستان، تشریح کرد:«مهم ترین شاخص شخصیتی سردار رشید جهان اسلام، سردار شهید سلیمانی، تأکید ایشان بر حفظ وحدت در سطح جهان اسلام بود؛ سردار شهید سلیمانی و یارانش، با رشادت ها و مجاهدت های بی نظیرشان، تروریسم تکفیری را در منطقه شکست دادند و این یک اقدام و دستاورد بسیار مهم در راستای امنیت ایران اسلامی و امنیت منطقه بود؛ جایگاه سردار شهید سلیمانی همچون مالک اشتر زمانه است؛ سردار شهید سلیمانی، یک الگوی همه جانبه برای همه ماست و شخصیت ایشان در همه جنبه ها بایستی به صورت مداوم، تبیین شود؛ برنامه های گرامیداشت و بزرگداشت سالگرد این شهید والامقام هم بایستی با رویکرد هماهنگی و انسجام هرچه بیشتر، برگزار شوند».

سردار شهید سلیمانی، جهان اسلام را نجات داد

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسین فلاحی اصل، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه لرستان نیز در این نشست مجازی، در سخنانی گفت:«اقدام سردار شهید سلیمانی، یک اقدام برجسته بود؛ زیرا جهان اسلام را از حمله و هجوم تروریسم تکفیری و داعشی نجات داد و در واقع، همه جهان بشریت به سردار شهید سلیمانی، مدیون است؛ گروه تروریستی و ضدبشری داعش، مورد حمایت استکبار جهانی بود و مجاهدت ها و رشادت های سردار شهید سلیمانی و یارانش، باعث شکست این گروه تکفیری و تروریستی شد؛ شخصیت سردار شهید سلیمانی برای همه گروه ها، جاذبه داشت و برای همه ما یک الگوست؛ جنبه های مختلف شخصیت ایشان، بایستی برای نسل جوان و دانشجو، بیش از پیش، معرفی و تبیین شود».

در این نشست، تشکل های مختلف دانشجویی دانشگاه لرستان، برنامه های مختلف خود برای بزرگداشت سالگرد شهادت سردار شهید سلیمانی را مطرح کردند.

گفتنی است در دی ماه سال 98، ارتش تروریستی و جنایتکار آمریکا، سردار رشید جهان اسلام و ایران، سردار حاج قاسم سلیمانی و تعدادی از یارانش را به شهادت رساند.

 


١٤:٤٤ - چهارشنبه ٣ دی ١٣٩٩    /    شماره : ٧٦٥١    /    تعداد نمایش : ٩٨٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

درباره دانشگاه
+۸۳۰۰ دانشجو +۳۰۰ اعضای هیات علمی ۶۵ گروه آموزشی
در سال 1372 عملاً و به طور رسمي از عنوان مجتمع به دانشگاه ارتقاء يافت. هيأت امناي اين دانشگاه نيز در سال 1383 از هيأت امناي دانشگاه‌هاي منطقه غرب کشور جدا شده و بصورت مستقل فعالیت دارد. دوره اول هیات امنای این دانشگاه از سال 83 تا 88 بوده و دوره دوم از سال 89 تا کنون ادامه دارد.